Nápad uspořádat NTEY DEATH FEST přišel  v polovině roku 2013, i díky tomu, že zakladatel festivalu Vladimir Prokoš měl dlouholeté zkušenosti se skupinou Fleshless. Jako její zpěvák se pohyboval na metalové scéně od roku 1993. Za tuto dlouhou dobu skupina vydala  9 CD&LP  a odehrála na 1000 koncertů po celém světě. Nechybělo ani Tour po USA a Jižní Americe , několikero tour po Evropě a množství festivalů ve všech možných i nemožných koutech světa.
Znalost prostředí, fanoušskovské základny a samozřejmě přátelství s celou plejádou death grind seskupení z celého širého světa byl pro festival dobrým startem.
Několik měsíců na to jsme nahodili možnost uspořádat náš první ročník na net a od počátku nás překvapila podpora a zájem lidí z celého světa. Už od počátku jsme chtěli náš festival i díky nestabilnímu počasí uspořádat uvnitř. Termínově jsme se snažili zařadit na samý začátek festivalové sezony, neboť konkurence je zde v Evropě veliká a nechtěli jsme se hned od začátku o náš termín dělit s další větší akcí v našem širokém okolí. Tím pádem padla volba na květen. Tímto je NTEY DF pro fanoušky skoro prvním summer festivalem sezony , a fans si nemusí si vybírat mezi dalšímu mega akcemi jakých je po celé léto dostatek. Hned zpočátku jsme navázali dobrý vztah s pořadateli jiných festivalů, kterých si i my vážíme (Obscene Extreme / Brutal Assault / Fekal Party / Ranger Rock / Berlin Deathfest a další) a vzájemně se podporujeme.
Na první ročník jsme sehnali sál restaurace Svoboda v Libouchci na Ústecku, nedaleko hranic s Německem, neboť již od prvního ročníku minimálně 40% návštěvníků přijíždí ze zahraničí (Německo/Rakousko/Belgie/UK/Švýcarsko/Slovensko, ale dnes i z dalších destinací z celého světa). Prvního NTEY DF se zůčastnilo 350 fans/24 skupin (skupiny jednak z Čech, ale i např. z Itálie, Švédska, USA, Švýcarska, Slovenska či Kolumbie). Vzhledem ke špatné domluvě s pořadatelem pronajatých prostor jsme na další ročník 2015 hledali nové prostory.
Povzbuzeni nadšenými ohlasy jednak samotných fanoušků, jednak i skupin které na prvním ročníku odehráli jsme se snažili sehnat odpovídající prostor, který by měl co nabídnout .. a toto vše  jsme našli na zámku v Horní Libchavě na Českolipsku, který se od té doby stal místem všech dalších a já doufám, ještě mnoho a mnoho dalších NTEY DEATHFESTU. Vynikající zázemí, kemp na zahradě zámku z roku 1574, krásný veliký bar s podiem, schopný pojmout až 700 lidí či hlídané parkoviště je pro nás v této době jediná a správná volba. Naprosto pohodové jednání s majiteli zámku, kde je během festivalu možná i prohlídka, jsou devizi, co náš festival staví pomyslný stupínek jednoho z nejzajímavějších festivalů DEATHGRIND GORE muziky minimálně v ČR. Stoupající prodej vstupenek a návštěva více a více cizinců nám říká, že jsme na dobré cestě, ze které se budeme snažit neuhnout…
V roce 2017 4 ročník navštívilo přes 550 fanoušků plus 100 hostů/členů skupin a již přes 30 vystupujících kapel-  opět z celého světa. Rok 2018 budeme mít půljubileum, tak doufáme, že bude i divácký rekord a spokojenost na všech stranách.