Cutterred Flesh (CZ) – Brutal Death Metal

https://www.facebook.com/Cutterred-Flesh-158482622234/

Pátek / Friday (17.5 / May 17th 2019) 11:45 – 12:20

Skupina Cutterred Flesh byla založena v listopadu 2001 v Chodově u Karlových Varů. Od začátku je jasně určený směr a tím je brutal death metal. Na podzim roku 2002 nahrávají Cutterred Flesh ve zkušebně, ještě s bicím automatem, své první demo nazvané 1.DEMOlition, které obsahuje osm skladeb.

Na jaře 2003 vzniká tří skladbové promo, které sklízí značné pozitivní ohlasy. V listopadu 2003 opouští Míra a Standa karlovarskou Death/Grind bandu PERVERSIST a doplňují řady Cutterred Flesh

V červenci 2007 vchází debutové CD Torture Is Medicine u labelu GRODHAISN PRODUCTION a v říjnu 2007 nahrává kapela dva nové songy ve studiu v Domažlicích na split 7´´EP se spřízněnými SMASHED FACE, které vyjde pod hlavičkou PIGEONSHIT AGENCY.

V březnu 2009 vychází již zmiňované split EP Cutterred Flesh/Smashed Face. V říjnu 2009, skoro přesně na den od nahrávání prvního CD, vstupují Cutterred Flesh do studia DAVOS records ve Vyškově a pod dohledem Jindry Otyna“ Tománka stvořili své druhé full CD, které nese název Cause the Apocalypse. Po dokončení nahrávání odchází po vzájemné dohodě baskytarista Roman „Pechou“ Pech a kapela tak zůstává ve třech a začíná doba hledání nových členů na post kytaristy a baskytaristy. Nové CD vydává český label NICE TO EAT YOU records ve spolupráci s americkými SEVARED rec. A COYOTE rec. z Ruska.

Na konci roku 2011 se konečně podařilo najit novou krev a do CF vstupují kytarista David a basák Zdeněk. Nový členové se velmi rychle adoptují a zapojují se do skládání songů na nové album. Nový materiál je techničtější, brutálnější, propracovanější a je na něm cítit vliv nových členů. Po nahrání dochází k dohodě mezi CF a známou firmou Bizarre Leprous prod. ohledně vydání třetí dlouhohrající desky Cutterred Flesh Dying in pieces, která se dostává na pulty v listopadu 2013.

O rok později opouští kapelu z rodinných a osobních důvodů letitý frontman Standa. Od roku 2015 tak hrají Cutterred Flesh opět ve čtyřčlenné sestavě a mikrofonu se ujímá kytarista Vitalij. Letité mezidobí je vyplněno koncertováním a skládáním nového materiálu.

Aktuální deska Code: Violence vychází opět u Bizzare Leprous prod v březnu 2018 a je zase o krok techničtější, brutálnější ale i melodičtější, než všechen předchozí materiál kapely. Na podporu novinky téměř ihned vznikají dva oficiální klipy, a to bass guitar playtrough ke skladbě Sandy Goes Hardcore a lyric video k opusu All Beauty OF Nuclear Winter. 

Zhruba měsíc od vydání dostává kapela jedinečnou příležitost vyrazit na zahraniční turné po Rusku. Zde se jí dostává velkých ovací a Cutterred Flesh sklízí chválu také za novinku Code: Violence, což vede až k pozvání na festival Brutal Assault. Po návratu z Ruska, rozšiřuje její řady nový zpěvák Jirka Krš a kapela nyní stojí na prahu další kapitoly.

Discography

Torture Is Medicine (2007) – Grodhaisn prod.

CF/Smashed Face 7EP split (2009) – Pigeonshit agency

Cause The Apocalypse (2010) – Nice To Eat You rec.

Dying in Pieces (2013) – Bizarre Leprous prod.

Code: Violence (2018) – Bizarre Lerpous prod.