Přinášíme opět pár novinek / We bring you some news again

posted in: HOME | 0
Začneme tím nejzásadnějším !!!! Album THE KINGDOM OF THE LIARS od tuzemských FLESHLESS zde bude mít release párty , takže je nač se těšit!! / Let’s start with the most essential !!!! The album THE KINGDOM OF THE LIARS by domestic FLESHLESS will have a release party here, so what to look forward to !!
A dnes si dáme milovníky starých hororových filmů, pouštěných nejlépe ze staré, stokrát přehrané VHS kazety, aby to pořádně zrnilo! Grind core mašina z Brna, co má zpěváka s nejvystouplejším očním bělmem – Kandar! / And today we’re going to have lovers of old horror movies, best released from an old, VHS tape copied a hundred times, to make it really grainy! Grind core machine from Brno, which has a singer with the most outgoing whites of the eyes – Kandar!

A další si dáme death / grindové trhače nevinných medvídků z Anglie s krvelačnou panenkou Chucky za mikrofonem – to jsou Basement Torture Killings! / And we’ll have more death / grind rippers of innocent teddy bears from England with the bloodthirsty Chucky doll behind the microphone – these are Basement Torture Killings!